•  

Gabinet masażu – oferta:

Terapia manualna – chiropraktyka

– to specjalistyczne metody przywracania zdrowia przez mobilizacje, trakcje, mobilizacje z impulsem wykonywane dłońmi terapeuty na stawach kręgosłupa lub kończyn. Celem zabiegu jest przywrócenie prawidłowej ruchomości stawom, uwolnienie korzonków nerwowych od nacisku spowodowanego np. zablokowaniem kręgów lub tzw. „dysku”, nadmiernym napięciem czy urazem mięśni i więzadeł. Zablokowania mogą powodować dolegliwości, które odczuwamy jako ból mięśni, stawów lub skóry o typie promieniowania, mrowienia, drętwienia, uczucia ciepła lub zimna. Bóle głowy – migreny, ograniczenia ruchomości w stawach podczas wykonywania czynności ruchowej np. chodzenia, sięgania po coś. Bóle spoczynkowe, kłopoty z koncentracją lub snem mogą być spowodowane przez zablokowania. Prawidłowo wykonane odblokowania stawów mogą złagodzić lub wyeliminować ból, gdyż przywracając prawidłową ruchomość stawom uwalniamy nerwy od nacisku i podrażnienia znosząc przyczynę bólu.

Masaż – leczniczy, segmentarny, shiatsu

– to metody oddziaływania na ciało pacjenta wykorzystujące takie techniki jak np. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wałkowanie, oklepywanie. Stosowane profilaktycznie i/lub leczniczo w szeroko pojętej fizjoterapii schorzeń ortopedycznych, neurologicznych czy reumatologicznych. Prawidłowo wykonane polepszają ukrwienie, odżywienie, regenerację tkanek i mięśni, usprawniają oczyszczanie organizmu z różnych płynów i toksyn. Niwelują niewielki stres odprężając ciało i duszę.

Kinesiotaping

– to japońska metoda plastrowania dynamicznego, której celem jest przyspieszenie regeneracji uszkodzonych tkanek, redukcja obrzęków, zmniejszenie bólu, wspomaganie pracy mięśni, stabilizacja stawów. Stosowana od kilku lat przez sportowców i pacjentów. Terapia 24 godziny na dobę.

rehabilitacja ortopedyczna

 

Bańki medyczne i chińskie

– to metody znane od wieków. Stawianie i masaż bańkami ma na celu pobudzenie naturalnej odporności organizmu, oczyszczenie z toksyn, przekrwienie tkanek, łagodzenie dolegliwości bólowych.

bańki medyczne

Rehabilitacja neurologiczna

– po udarach mózgu; w bólach – kręgosłupa, głowy (migreny), w bólach mięśni, drętwieniach, mrowieniach; w bólach promieniujących do rąk i/ lub nóg. W schorzeniach typu rwa kulszowa, udowa, barkowa, dyskopatia, zapalenie korzonków, nerwobóle.

Rehabilitacja ortopedyczna

– po urazach typu: stłuczenia, zwichnięcia, złamania, usprawnianie przed i po zabiegu operacyjnym np. endoproteza stawu kolanowego, biodrowego.

Strukturalna praca z ciałem

– to specjalistyczna metoda wywodząca się z australijskiego rolfingu, ulepszona przez Thomasa Myers’a wymagająca bardzo dobrej znajomości anatomii mięśni, powięzi, ich wzajemnych połączeń i funkcji tworzących tzw. taśmy anatomiczne. Przywraca mięśniom, powięziom i stawom prawidłowe funkcjonowanie dzięki zwiększeniu ich elastyczności, poprawie ukrwienia oraz normalizacji napięcia. Zwiększenie ruchomości ograniczonych z powodu przykurczy tkanek miękkich stawów kończyn czy kręgosłupa, pozwala na korekcję postawy ciała i przywraca prawidłowy tzw. „stereotyp ruchowy”.

 

Zajmuję się leczeniem bólu kręgosłupa i głowy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Zapraszam pacjentów z miejscowości Mikołów i okolic. Sprawdź zalety masażu >>