•  

Gabinet masażu – oferta:

Terapia manualna – chiropraktyka

– to specjalistyczne metody przywracania zdrowia przez mobilizacje, trakcje, mobilizacje z impulsem wykonywane dłońmi terapeuty na stawach kręgosłupa lub kończyn. Celem zabiegu jest przywrócenie prawidłowej ruchomości stawom, uwolnienie korzonków nerwowych od nacisku spowodowanego np. zablokowaniem kręgów lub tzw. „dysku”, nadmiernym napięciem czy urazem mięśni i więzadeł. Zablokowania mogą powodować dolegliwości, które odczuwamy jako ból mięśni, stawów lub skóry o typie promieniowania, mrowienia, drętwienia, uczucia ciepła lub zimna. Bóle głowy – migreny, ograniczenia ruchomości w stawach podczas wykonywania czynności ruchowej np. chodzenia, sięgania po coś. Bóle spoczynkowe, kłopoty z koncentracją lub snem mogą być spowodowane przez zablokowania. Prawidłowo wykonane odblokowania stawów mogą złagodzić lub wyeliminować ból, gdyż przywracając prawidłową ruchomość stawom uwalniamy nerwy od nacisku i podrażnienia znosząc przyczynę bólu.

Metoda Coxa

– szczególne zastosowanie to przepukliny dyskowe kręgosłupa.
Poprawia ukrwienie, odżywienie, zmniejsza ciśnienia wewnątrz
dysku. Regeneruje dysk łagodzą i/lub znosząc ból kręgosłupa.

Masaż ręczny, shiatsu

– to metody oddziaływania na ciało pacjenta wykorzystujące takie techniki jak np. głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wałkowanie, oklepywanie. Stosowane profilaktycznie i/lub terapeutycznie w popularnych schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych czy reumatologicznych. Prawidłowo wykonane polepszają ukrwienie, odżywienie, regenerację tkanek i mięśni, usprawniają oczyszczanie organizmu z różnych płynów i toksyn. Niwelują niewielki stres odprężając ciało i duszę.

Strukturalna praca z ciałem – Terapia powięziowa

– to specjalistyczna metoda wywodząca się z australijskiego rolfingu, ulepszona przez Thomasa Myers’a. Wyodrębnia tzw. taśmy anatomiczne czyli powięziowo-mięśniowe. Przywraca mięśniom , powięziom i stawom prawidłową funkcję, elastyczności, ukrwienie normalizując napięcie. Zwiększa ruchomość ograniczonych z powodu przykurczy tkanek miękkich stawów kończyn i kręgosłupa. Pozwala na korekcję postawy ciała i przywraca prawidłowy tzw. „stereotyp ruchowy”.

Kinesiotaping

– to japońska metoda plastrowania dynamicznego, której celem jest przyspieszenie regeneracji uszkodzonych tkanek, redukcja obrzęków, zmniejszenie bólu, wspomaganie pracy mięśni, stabilizacja stawów. Stosowana od kilku lat przez sportowców i pacjentów. Terapia plastrami działa 24 godziny na dobę.

rehabilitacja ortopedyczna

 

Bańki medyczne i chińskie

– to metody znane od wieków. Stawianie i masaż bańkami ma na celu pobudzenie naturalnej odporności organizmu, oczyszczenie z toksyn, przekrwienie tkanek, łagodzenie dolegliwości bólowych.

bańki medyczne

Terapia neurologiczna

– w bólach – kręgosłupa, głowy (migreny); w bólach mięśni, drętwieniach, mrowieniach rąk i/lub nóg – w schorzeniach typu rwa kulszowa, udowa, barkowa, dyskopatia, zapalenia korzonków, nerwobóle.

Terapia reumatologiczna

– w bólach stawów np. bioder, kolan, barków i innych

Terapia ortopedyczna

– po urazach typu: stłuczenia, zwichnięcia, złamania, usprawnianie przed i po zabiegu operacyjnym np. endoproteza stawu kolanowego, biodrowego.

Terapia wisceralna – trzewna

– w celu poprawy działania i ukrwienia narządów jamy brzusznej np. wątroby , jelit, żołądka, jajników i innych. Zapobiega zastojom i zaparciom, bólom podbrzusza bolesnym menstruacją i rzekomym bólom kręgosłupa.

 

 

Zajmuję się terapią przeciwdziałającą bólom kręgosłupa i stawów. Zapraszam pacjentów z miejscowości Mikołów i okolic. Sprawdź zalety masażu >>